logotyp Woj Lodzkie KOLOR PL

 

WIELKA LEKKOATLETYKA WRACA DO ŁODZI! JUŻ 4 LUTEGO 2019 ROKU W ATLAS ARENIE ODBĘDZIE SIĘ KOLEJNA EDYCJA MITYNGU ORLEN CUP. NA STARCIE ZOBACZYMY NAJWIĘKSZE GWIAZDY SPORTU Z POLSKIMI MISTRZAMI NA CZELE!"

Po rocznej przerwie w łódzkiej Atlas Arenie ponownie zostanie rozłożona tymczasowa bieżnia, skocznie oraz sektor do pchnięcia
kulą. W pierwszy poniedziałek lutego przyszłego roku w mieście
włókniarzy odbędzie się kolejna edycja prestiżowego mityngu                                     logo gora 01
lekkoatletycznego Orlen Cup.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że lekkoatletyka wraca do Atlas Areny.
Obiecuję, że w Łodzi wystartują największe gwiazdy naszej
dyscypliny. Już niebawem ogłosimy pierwsze nazwiska, kibice z
pewnością będą usatysfakcjonowani – obiecuje dyrektor mityngu
Sebastian Chmara.

Na bieżni kibicom zaprezentuje się m.inhalowe rekordzistkI światajuniorów – płaskie 60 metrów pokonywać będzie Ewa Swoboda, przez płotki pobiegnie Klaudia Siciarz. Rekordzistów nie zabraknie także na rzutni do pchnięcia kulą. Przed łódzką widownią zaprezentują sięposiadacze najlepszych wyników w historii Polski – Konrad Bukowiecki i mistrz Europy Michał Haratyk. Wśród pań o jak najlepszy wynik powalczy złota medalistka z Berlina Paulina Guba. Na skoczniach pojawią się absolutny rekordzista Polski w skoku o tyczce Piotr Lisek oraz mistrz Europy z hali – zawodnik Rudzkiego Klubu Sportowego –Sylwester Bednarek.

W skoku o tyczce absolutny rekordzista Polski i halowy mistrz Europy Piotr Lisek zmierzy się m.in. ze złotym medalistą halowych mistrzostw świata z 2014 roku Grekiem Konstandinosem Filipidisem, sensacyjnymmistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro Brazylijczykiem Thiago Brazem oraz kanadyjskim asem Shawnem Barberem. W innej konkurencji technicznej –skoku wzwyż – obok Sylwestra Bednarka pojawi się brązowy medalistamistrzostw Europy Ilija Iwanow.

Bardzo interesująco zapowiada się konkurs pchnięcia kulą.Biało-czerwoni siłacze z medalistami mistrzostw Europy Michałem Haratykiem i Konradem Bukowieckim stoczą pasjonujący pojedynek z wicemistrzem olimpijskim i trzykrotnym mistrzem Europy Davidem Storlem.

Nie mniej emocji czekać będzie na kibiców w konkurencjach biegowych.W sprincie na 60 metrów pojawi się m.in. halowy mistrz świata z 2014 roku Richard Kitly. Na dystansie 60 metrów przez płotki wystartujeurodzony na Kubie hiszpański medalista olimpijski z Rio de Janeiro Orlando Ortega.

Maciej Jałoszyński

Szef Biura Prasowego

Aktualności

Galeria

Kalendarz

Sierpień 2019
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31